No Recent Activity
About toced21070

Basic Information

About toced21070
Biography:
Jak na serię, która - przynajmniej przez chwilę - kojarzyła się z nitro-wtryskami i kulturą samochodową, filmy z serii Fast & Furious mają tak naprawdę tylko dwa biegi. Masz szybki i masz wściekły. Wyczyny stały się większe, bardziej błyszczące i fałszywe, ale nawet w najgorszych momentach zawsze były szybkie i niebezpieczne. I co równie istotne, każda wypowiedź o rodzinie z ust Vina Diesela ma w sobie powagę. To jest właśnie ta wściekła część. Przez 20 lat fabuły odeszły w stronę szpiegowskich nonsensów - a te muscle cars zdecydowanie odskoczyły, czasem z własnymi spadochronami - jednak gorący melodramat wzrósł w tym samym czasie.

Reżyser Justin Lin, który udoskonalił formułę w delirycznie głupim Fast Five z 2011 roku, wraca na stanowisko po dwóch okrążeniach, w czasie których produkcja zmagała się z przedwczesną śmiercią głównego bohatera Paula Walkera i pewnymi niesnaskami między aktorami. W Szybcy i wściekli 10 Lin czuje się jak w odmłodzeniu. To nie tylko opary. (Film jest powrotem do zasad, a jeśli zejdzie z torów do czystej głupoty - prawie nieodwracalnie w pewnym momencie - jest przynajmniej etos do niego.

Zaczynamy w retrospekcji: Jest rok 1989, a przerażający wypadek na torze wyścigowym ma odebrać życie kierowcy samochodu akcyjnego. Jego dwaj nastoletni synowie obserwują to z kanału. Jeden z nich to młody człowiek, który po tysiącach podciągnięć stanie się dorosłym Dominikiem Toretto w wykonaniu Diesela. Ale jest też młodszy brat, Jakob, który mógł spowodować wypadek. To dokładnie ten rodzaj podejrzeń, który powoduje trwające dziesiątki lat wyobcowanie i, miejmy nadzieję, przyzwoity czarny charakter na sequel. Niestety, w rolę dorosłego Jakoba wcielił się wyjątkowo mrukliwy John Cena, skuteczny w komediach takich jak "Trainwreck", ale nie na tyle onieśmielający, by stać się odpowiednim antagonistą dla granitowej twarzy Vina.

Mimo to, stopione jądro domowego napięcia jest ustanowione (rodzina!) i można częściowo wybaczyć niezręczne mechanizmy fabularne, które ponownie wprowadzają Jakoba jako pewnego rodzaju złego faceta finansowanego przez obrzydliwego miliardera millenialsa, Otto (Thue Ersted Rasmussen), który chce obu połówek czarnego, podobnego do orbity MacGuffina, aby mógł przejąć systemy obronne świata. Już Lin i współscenarzysta Daniel Casey sami są tym znudzeni. Niecałe pół godziny później ścigamy się przez środkowoamerykańską dżunglę po eksplodujących minach, przejeżdżamy przez niepewne mosty linowe i wystrzeliwujemy samochody na drutach wokół górskich przełęczy, jak w niedorzecznej wersji sekwencji otwierającej Raiders Of The Lost Ark z pojazdami zamiast ludzi.

Takie filmy mogą być trudne dla aktorów, przynajmniej tych, którzy mają zamiar grać. Przez większość Szybcy i wściekli 10, Charlize Theron - której tajemniczo nudna terrorystka Cipher powraca z ostatniego filmu - siedzi w szklanym pudełku z otworami wentylacyjnymi, jakby była Hannibalem Lecterem. Film nie wie, co z nią zrobić. Ale Michelle Rodriguez, jako Letty, długoletnia podkochująca się w Domie, wciąż wydaje się być na fali po "Widmach", wypełniając swoją motocyklistkę przebłyskami emocjonalnej głębi, nawet gdy ląduje na gorącej masce pędzącego samochodu swojego mężczyzny. Helen Mirren, w międzyczasie, wie dokładnie jak dopasować się do wymaganego kształtu: jej jedyna scena złodziejki klejnotów to pościg przez błyszczący nocą Londyn, wymieniając banery z Domem, jej "ulubionym Amerykaninem". Oczywiście, ona jest za kierownicą.

Superfani będą kibicować powrotowi kolejnej postaci zza grobu. Ale kiedy VFX-y są tak bezczelnie nieważkie, twoje oczy mogą już wędrować do rogu ekranu, by sprawdzić, ile żyć pozostało. W filmach F&F panuje tajemnicza fizyka: nie prawa grawitacji czy kinetyka świata rzeczywistego, ale prawa katastrofalnych zniszczeń miejskich przy zerowej liczbie ofiar. Magnes o dużej mocy rozbijający samochody o budynki stanowi sedno najmocniejszej sekwencji akcji w Szybcy i wściekli 10. W innym miejscu dwóch najbardziej skłóconych współpracowników Doma zostaje bez żadnego racjonalnego powodu wystrzelonych w kosmos w wiśniowo-czerwonym Pontiaku. Można się uśmiechnąć z głupoty całego przedsięwzięcia - to znaczy, jeśli jest się wielkodusznym.

Po dwóch dekadach franczyza ma w sobie odrobinę autodeprecjacji, a także przeczucie własnej "niezwyciężoności" - obie te cechy są zasłużone. Jest nawet dialog, który grozi złamaniem czwartej ściany. W rzeczywistości wszyscy widzieliśmy, jak niepewne mogą być blockbustery bez sezonu filmowego, który je przywita. Szybcy i wściekli 10 nie jest idealnym filmem letnim, ale jest wystarczająco blisko: przypomina o wzlotach, upadkach i tęsknotach, które wyznaczają eskapizm, którego potrzebujemy.

Statistics


Total Posts
Total Posts
0
Posts Per Day
0
Total Thanks
Total Thanks
0
General Information
Last Activity
August 10th, 2022 02:09 PM
Join Date
August 10th, 2022
Referrals
0
Home Page
https://vodfilmy.pl/filmy-online/szybcy-i-wsciekli-10/
 

Experience


Points
Points
10
Level
1
Points: 10, Level: 1
 
Level up completed
Level up completed
19%
Points required
40

Activity


Activity
0%
Overall activity: 0%
 
Activity last 30 days
0%
Overall activity: 0%
 
Activity last 7 days
0%
Overall activity: 0%
 

Points


All Points for user
Points for User
10
Points for Reputation
10
All Points for threads
Points for threads
0
All Points for posts
Points for Posts
0
All Points for miscellaneous
Points for Misc
0

Activities


No results to display...
No results to display...
Post Areas

Top Areas Of Posting